Doradztwo zawodowe

4 czerwca 2019r. młodzież z klasy 8a spotkała się z doradcą zawodowym panem Zbigniewem Rosłoniem. Młodzi dowiedzieli się na temat rynku pracy, a także o umiejętnościach i kwalifikacjach zawodowych. Choć to odległy temat przyszłości, ale ważny ze względu na podjęcie decyzji wyboru ścieżki kształcenia po SP. Natomiast 30 kwietnia 2018r. odwiedzili 6 Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie pod opieką pani Bogumiły Dec – Rejman i pana Mirosława Stybaka. Podczas dnia otwartego szkoły uczestnicy zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły i bazą lokalową. Mieli możliwość rozmowy ze starszymi licealistami na temat zdobywania wiedzy i dodatkowych zajęć edukacyjnych. Ponadto wzięli udział w grze o inwestowaniu z przedsiębiorczości pod kierunkiem pani profesor Jolanty Szczepanik – Baran.

Opracowanie:
B. Dec-Rejman