Międzynarodowy Dzień Tańca

30.04.2019r. odbył się w naszej szkole II Międzynarodowy Dzień Tańca. Na całym świecie obchodzony jest 29.04. w rocznicę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georgesa Noverre'a. Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził gość - Paulo Bomfim, pseudonim Amek. Paulo pochodzi z Brazylii  Od piątego roku życia trenuje capoeira.  Jest to brazylijska sztuka walki, której ruchy są bardzo płynne, rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Z Brazylii, a więc z języka portugalskiego, pochodzi słownictwo i teksty piosenek, do których tańczona  jest capoeira. Po krótkim przedstawieniu siebie Paulo zaprezentował nam swoje umiejętności taneczno - sportowe. Po pokazie nastąpił konkurs taneczny. Najpierw chętni uczniowie z klas I – III zatańczyli do wyświetlanego utworu "Just Dance Mi mi mi". Ich zadaniem było jak najlepiej odwzorować taneczne pląsy mumii z nagrania. Następnie przedstawiciele klas IV - VIII zaprezentowali się do utworu: "Just Dance Waka, waka". Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele zatańczyli razem. Spośród tańczących pani wice-dyrektor i pan dyrektor wyłonili najlepsze trójki. Nagrodzeni uczniowie i nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowała: