Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

8 maja nasza społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w akademii upamiętniającej 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, następnie klasy 6,7 i 8 przedstawiły montaż słowno- muzyczny zatytułowany "Niezwyciężona Biało-Czerwona", po którym wystawiono ktrótką scenkę ukazującą sytuację w państwie w pamiętnym dla Polaków roku 1791. Całości dopełniły piosenki patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru oraz tańce grupy tanecznej z wykorzystaniem rekwizytów w barwach narodowych. Wyjątkowość dnia podkreśliły także dekoracje wykonane przez szkolnego plastyka.
          Obchody tego ważnego dnia miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży wartość słów takich jak: Bóg, Honor, Ojczyzna oraz znaczenie wolności w życiu kraju i każdego człowieka, a także uzmysłowić, że poznawanie historii jest obowiązkiem i przywilejem, co podkreślają słowa Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
oprac. Katarzyna Warzocha