Wydarzenia w miesiącach wrzesień-październik w klasach pierwszych

W dwóch pierwszych miesiącach nauki uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w licznych interesujących wydarzeniach, mających na celu wzbogacenie wiedzy oraz integrujące społeczność klasową. Pierwszym przedsięwzięciem było uczestnictwo w Jesiennym Dniu Sportu, który odbył się 28.09.2018r. Tego dnia uczniowie klas 1 konkurowali ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1b, kolejno klasa 1c oraz 1a. We wrześniu odbyła się również pierwsza audycja muzyczna Yamaha. Klasy pierwsze rozpoczęła również swój udział w projektach Akademia Bezpiecznego Puchatka oraz Inspiruję do nauki.

Miesiąc październik rozpoczął się od celebrowania święta chłopców, w związku z Dniem Chłopaka otrzymali drobne upominki z okazji ich święta. Kolejny miesiąc nauki to także zajęcia z zakresu zdrowego żywienia, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, w których przygotowywali m.in. zdrowe i smaczne szaszłyki owocowe ( klasa 1c). W październiku klasa Ib rozpoczęła cykl zajęć kulinarnych „Kuchenne rewolucje klasy Ib”. Uczniowie podczas zajęć wdrażani są w przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy podczas przygotowania posiłków. Dzieci poznają również sposoby przygotowania prostych potraw i smakołyków. W tym miesiącu przygotowane zostały pyszne i zdrowe koktajle owocowe oraz tosty. Dnia 16.10.2018r. dzieci miały okazję podziwiać aktorów z teatru Małych Form Teatralnych Art.-Re wystawiających ,,Czerwonego Kapturka”. Dla części uczniów była to kontynuacja spotkań z aktorami teatru dla dzieci zapoczątkowanego jeszcze w edukacji przedszkolnej. W październiku odbyła się kolejna audycja muzyczna Yamaha. Na szczególne zaznaczenie zasługuje kolejne wydarzenia- Pasowanie na ucznia, które odbyło się 18.10.2018r. Tego dnia uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej szkoły. Podobnie jak w poprzednim miesiącu dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach projektów: Akademia Bezpiecznego Puchatka oraz Inspiruję do nauki.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
Opracowanie: