Wydarzenia z Punktu Przedszkolnego – wrzesień

Wrzesień minął bardzo szybko. Przedszkolaki już na dobre zdążyły się zaadaptować, zintegrować i nauczyć nowych rzeczy. Dzieci wzięły udział także w kilku wydarzeniach przedszkolnych, tj. w audycji muzycznej Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Przedszkolaki poznały muzyków i wybrane instrumenty: gitarę klasyczną i elektryczną, skrzypce, keyboard oraz perkusje. Niektórzy mieli nawet okazje pograć na tych instrumentach. To spotkanie dostarczyło nam dużo radości i czekamy już na kolejne. 20 września przedszkolaki obchodziły Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie przy której nie zabrakło uśmiechów, radości i słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach, a także obowiązkach – czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie tego dnia każdy otrzymał odznakę i dyplom Super Przedszkolaka oraz balonik. Z tej też okazji przyjechał do nas 21 września teatrzyk Krak – Art. z przedstawieniem pt. „Bocian i żabka”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, że nawet najwięksi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi oraz uświadomił małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym. Przedszkolaki przywitały również nową porę roku – jesień: odgadywały przy tym zagadki o jesiennej tematyce, rozpoznawały dary jesieni, tańczyły w rytmie jesiennej muzyki, przygotowały też kącik jesienny z przyniesionych skarbów. Na zakończenie wykonały także pracę plastyczną. Kolejny miesiąc z pewnością będzie ciekawy i przyniesie nowe niespodzianki!

>> GALERIA ZDJĘCIOWA <<
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego