"W krainie baśni braci Grimm"

30 maja 2018 r. klasa Ia  wzięła udział w Turnieju Czytelniczym, zorganizowanym w WiMBP ,Filię nr 6, w Rzeszowie. Tytuł konkursu to "Jakub i Wilhelm Grimm i ich niezapomniany świat baśni".
Celem konkursu było zainteresowanie twórczością braci Grimm, sprawdzenie znajomości treści wybranych baśni, rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.  Uczniowie pracowali w czterech zespołach. Zadania były różnorodne: rozpoznawanie rekwizytów, układanie z rozsypanek zdaniowych tytułów baśni braci Grimm, rozpoznawanie fragmentów baśni oraz udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Przygotowane zadania zostały przez uczniów bardzo dobrze wykonane i nie sprawiły uczestnikom trudności. Ostatnim etapem było głośne czytanie fragmentu baśni „Śpiąca królewna”, które zakończyło konkurs. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

wychowawca klasy
                                            E. Siorek