Cukrzyca wśród dzieci - program profilaktyczny

18.04.2018 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu KiDS.
Celem programu jest wspieranie uczniów dotkniętych cukrzycą typu 1 w środowisku szkolnym, a także budowanie świadomości na temat zdrowego trybu życia, dzięki któremu można zapobiec zachorowaniu na cukrzycę typu 2. KiDS opiera się na założeniach opracowanych przez firmę Sanofi we współpracy z Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (International Diabetes Federation, IDF) i Międzynarodowym Towarzystwem na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD).

wych. kl. III a
M. Kmieć