Spotkanie z krawcową

17.04.2018 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie z krawcową – Panią Renatą Nowak.
Nasz gość zaprezentował uczniom klas III na czym polega praca w tym zawodzie. W czasie zajęć trzecioklasiści mieli okazję zapoznać się z akcesoriami potrzebnymi do szycia, poznali różne rodzaje materiałów, oglądali i odrysowywali wykroje, upinali tkaniny na manekinie, a także spróbowali swych sił przy maszynie do szycia. Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, pozwoliły one także zdobyć uczniom nowe wiadomości i umiejętności, które dzieci wykorzystały później podczas szycia zabawek. Pani Renacie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

wych. kl. IIIa  M. Kmieć
wych. kl. IIIb   J. Adamska-Szałajko