Wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce- Punkt Przedszkolny

5.04.2018r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Na lotnisku przywitał dzieci pracownik służb lotniczych, która oprowadził ich po Terminalu pasażerskim i zapoznał z pracą poszczególnych służb. Dzieci miały możliwość obserwacji drogi jaką musi przejść każdy pasażer samolotu  od odprawy bagażu poprzez pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa.  Ponadto przedszkolaki zapoznały się ze służbami pracującymi w porcie. Ogromnym przeżyciem było wejście na Teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie oglądali samochody bojowe straży lotniskowej oraz ich wyposażenie. Strażacy zainteresowali przedszkolaków używanym sprzętem oraz zademonstrowali jego użycie oraz działanie armatek wodnych. Dzieci zwiedziły również lotniskową kaplicę im. Św. Jana Pawła II. Wszystkie dzieci z ogromną radością i entuzjazmem wspominali wycieczkę po powrocie do szkoły.

Opracowanie:
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego