Spotkanie z pszczelarzem

23 marca 2018 r.  uczniowie klas młodszych mieli możliwość uczestniczenia w nietypowej lekcji przyrody.
W tym dniu odwiedził nas znamienity gość  - pszczelarz pasjonat, Pan Wojciech Skiba, który prowadzi własną pasiekę. Podczas prowadzonej prelekcji dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów. Na wstępie Pan Wojciech zapoznał uczniów z budową pszczoły oraz ich rolą w przyrodzie. Opowiedział, jakie osobniki tworzą pszczelą rodzinę, czego potrzebują do życia i jak długo żyją pszczoły. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego królowa jest znakowana, jak to znakowanie się odbywa, dlaczego pszczoła żądli oraz tego, dlaczego czasami pszczoły uciekają z ula? Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły eksponaty przyniesione przez gościa – strój pszczelarza, ramki z  wbudowanymi plastrami, podkurzacz, wyroby z wosku (świece i figurki),  propolis oraz to,  co dzieciom podobało się najbardziej, czyli miód, którego można było skosztować.
Była to bardzo ciekawa  i niezapomniana lekcja. Pan Wojciech z dużym entuzjazmem i pasją opowiadał o swojej pracy w pasiece. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za poszerzenie wiedzy uczniów. Dziękujemy również Pani Annie Skibie, za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

wych. kl. III a Monika Kmieć