Przedstawienie pt. „Wielkanoc w Polsce i Europie”

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję.
Takim świętem jest Wielkanoc. Jest to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Dlatego w dniu 22 marca b.r. w naszej szkole zaprezentowano przedstawienie wielkanocne w wykonaniu uczniów klas II i III a. Dzieci ukazały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych w Polsce i niektórych krajach Europy. W przedstawieniu opowiedziały o tradycjach i obrzędach wielkanocnych takich jak: malowanie jaj w Wielkim Tygodniu, święcenie pokarmów, oblewanie wodą w Lany Poniedziałek, chodzenie z Kurkiem Dyngusowym, święcenie kolorowych palm w Niedzielę Palmową oraz pięknie śpiewały piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Niech Święta Wielkanocne będą czasem spędzonym wśród ludzi bliskich Wam i życzliwych. Niech zaowocują równie radosnym i pełnym optymizmu powrotem do nauki i pracy.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
wych. kl. II Joanna Kwietniowska