Dzień Dinozaura - Punkt Przedszkolny

1 marca dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Dinozaura, była to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci mogły tego dnia przynieść na zajęcia figurki dinozaurów i książki związane z tymi zwierzętami, co pozwoliło na stworzenie ciekawego kącika w sali.
Przedszkolaki pogłębiały wiedzę, chwaliły się znajomością wielu nazw dinozaurów, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne indywidualnie i grupowo, a także miały okazję wzięcia udziału w różnych zabawach ruchowych wcielając się w rolę „gadów”. Na zakończenie tego dnia dzieci obejrzały ciekawą prezentacje pt. „Dinozaury” oraz bajkę „Dobry Dinozaur”. Od niedawna mamy to szczęście i możemy pracować na tablicy interaktywnej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w tego typu zajęciach. Jest to nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem multimediów. Tablice wykorzystujemy na co dzień do pisania literek, szlaczków, do rysowania, a także do gier edukacyjnych.

Opracowanie:
Wychowawcy Punktu Przedszkolnego