Spotkanie klas pierwszych z ratownikami medycznymi

W dniu 22 lutego 2018 roku, uczniowie klasy I a i I b wzięły udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Zaproszeni Ratownicy Medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Pani Katarzyna Pecka i Pan Krzysztof Hejnowicz  pokazywali dzieciom, jak właściwie ocenić sytuację zagrożenia i zastosować prosty schemat ratowania życia, jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe  (konieczność znajomości swojego adresu domowego i numerów alarmowych). Uczyli dzieci rozpoznawać co kryje się pod hasłem "osoba nieprzytomna" i jakie kroki należy podjąć w celu ratowania życia. Po pokazie pierwszej pomocy, dzieci miały możliwość indywidualnego przećwiczenia schematu ratowania życia. Mogły też zadawać pytania, dotyczące  groźnych sytuacji życiowych oraz dowiedzieć się więcej o bardzo ciężkiej ale też fascynującej pracy Pani Katarzyny i Pana Krzysztofa. Zajęcia były niezwykle interesujące oraz pożyteczne. Po przeprowadzonym szkoleniu dzieci uwierzyły, że przestrzegając procedur postępowania w stanach zagrożenia życia można czyjeś życie uratować.

Składamy serdeczne podziękowania przybyłym w dniu dzisiejszym gościom do klas pierwszych. Życzymy im wielu sukcesów w pracy i pamiętamy, nie tylko w dniu 13 października (Dzień Ratownictwa Medycznego)  o wszystkich osobach, które zajmują się zawodowo ratowaniem życia i zdrowia.

wychowawcy klas pierwszych
                                                                                  Elżbieta Siorek, Martyna Schmidt