"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Klasy pierwsze zdobyły certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka" !
Od listopada 2017 roku do lutego 2018 klasy pierwsze uczestniczyły w programie przygotowanym przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA". Zrealizowano 3 scenariusze zajęć, na których zapoznano uczniów z wiadomościami poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych, przybliżenia tematyki pierwszej pomocy oraz rozwijania innowacyjnego myślenia.

Scenariusz zajęć nr 1 - Jesteśmy bezpieczni w szkole i wiemy jak zachować się w drodze do .
Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, doskonalili umiejętności przewidywania niebezpiecznych sytuacji oraz ćwiczyli rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej.

Scenariusz zajęć nr 2 - Dbamy o bezpieczeństwo w domu, w szkole i na podwórku.
Uczniowie kształtowali umiejętność przewidywania zagrożeń i konsekwencji własnych działań oraz utrwalili zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Scenariusz zajęć nr 3 - Uczymy się pomagać - ABC pierwszej pomocy.
Celem zajęć było wykształcenie u dzieci odruchów i nawyków związanych z właściwą oceną sytuacji zagrożenia, szybkiego reagowania, udzielenia pierwszej pomocy. Poznawali podstawowe czynności ratownicze z uwzględnieniem konieczności wezwania służb ratunkowych.

Pierwszoklasiści w pełni angażowali się w każde zajęcia. Na pewno poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. W ramach "Akademii Bezpiecznego Puchatka" wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa", będącego podsumowaniem zajęć, Szkoła nabyła prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem "Akademii Bezpiecznego Puchatka".

wychowawcy klas pierwszych
Elżbieta Siorek, Martyna Schmidt