Z życia klasy szóstej

Pierwszy semestr obfitował w naszej szkole w różnego rodzaju wydarzenia, nie tylko związane z nauką, ale także z rozrywką i zabawą. W listopadzie uczniowie klasy szóstej zorganizowali zabawę andrzejkową. W środę, 29.11.2017 odbyła się dyskoteka dla klas czwartych i klasy piątej, zaś w czwartek, 30.11.2017 bawiły się klasa szósta i siódma. Uczniowie podzielili się na kilka zespołów, każdy z nich miał przydzielone zadania takie jak: przygotowanie wróżb, gier i zabaw, udekorowanie sali, przygotowanie sprzetu i muzyki, prowadzenie imprezy. Uczniowie wywiązali się ze swoich obowiązków bez zarzutu. Wszyscy świetnie się bawili w rytm najnowszych przebojów, a przepowiednie i wróżby andrzejkowe potraktowali z przymróżeniem oka.

Jednym z najprzyjemniejszych dni grudniowych są oczywiście Mikołajki. Z tej okazji klasa szósta udała się do kina "Helios" w Galerii Rzeszów na film zatytuowany "Liga Sprawiedliwości". Jest to amerykański film science fiction nakręcony na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie. Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Batman odzyskuje wiarę w ludzkość i prosi swojego nowego sprzymierzeńca - Wonder Woman, o pomoc w pokonaniu kolejnego potężnego wroga, który zagraża światu. We dwoje starają się znaleźć i przekonać do współpracy innych superbohaterów i razem stanąć do walki z nowym zagrożeniem. W ten sposób powstaje jedyna w swoim rodzaju Liga Sprawiedliwości, złozona z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha. Oczywiście film kończy się zwycięstwem Sprawiedliwych i ocaleniem świata przed wielką armią pod wodzą żadnego władzy i zniszczenia Steppenwolfa. Film obfituje w zabawne dialogi i dowcipne sceny, a efekty specjalne robią na widzach spore wrażenie. Seans bardzo się wszystkim podobał.

wychowawca klasy VI
Anna Skiba