Mobilna Filharmonia

W piątek 19 stycznia po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziła nas Mobilna Filharmonia. Tym razem z oryginalną lekcją muzyki "Świąteczne zwyczaje te duże i małe". Uczniowie mogli usłyszeć wykonanie świątecznych utworów i włączyć się do wspólnego śpiewu. Muzycy odpowiedzieli także na pytamnia :Skąd wzięły się świąteczne tradycje: pisania kartek, choinka, pocałunki pod jemiołą, świnka z marcepanu? Czy wszędzie wigilia to 12 potraw i puste miejsce przy stole? Jaki naród tańczy wokół choinki? Gdzie stroi się ją pajęczyną? Opłatek czy chałwa?! Mikołaj, Gwiazdor, Dziadek Mróz, a może Aniołek? Kto tak naprawdę przynosi prezenty? Co śpiewamy przy wigilijnym stole? Czy u wszystkich na świecie Boże Narodzenie jest zimą?
Uczniowie poznali dwa instrumenty: guitalele i cyfrowe pianino, z którymi poradzili sobie także nasi uczniowie.

wychowawca klasy VII
Iwona Olewicz