"My i pogoda - pełna zgoda" projekt 2

W dniach 10.01.2018 - 12.01.2018, pierwszoklasiści naszej szkoły wzięli udział w kolejnym projekcie szkolnym, mającym tym razem zainteresować dzieci zjawiskami pogodowymi. Uczniowie utrwalali kolejność pór roku i dostrzegali zmiany jakie w przyrodzie zachodzą ze względu na zmieniające się pory roku. (wykonali w grupach makietę drzew w czterech porach roku). Dopasowywali również ubiór do podanej  pory roku. Oglądali filmy utrwalające składniki, które składają się na pogodę, zapoznali się z pracą meteorologa, oglądali przykładowe prognozy pogody. Zdobyte wiadomości i umiejętności wykorzystali do napisania prognozy pogody na dzień 11 stycznia 2018 roku. W tym celu odbyli również wycieczkę  po najbliższej okolicy w celu zaobserwowania elementów pogody w terenie. Uczniowie poszerzali wiedzę również poprzez wykonywanie doświadczeń w grupach: mierzyli i odczytywali temperaturę, przeprowadzili ćwiczenia z powietrzem (powstawanie wiatru), oraz doświadczenia ze skraplaniem wody i rozpuszczaniem lodu. Realizacja projektu przeplatana była zabawami muzyczno- ruchowymi (zabawy z balonami i chustami). Efektem przeprowadzonego projektu było zdobycie przez uczniów umiejętności dostrzegania zmian w świecie przyrody i dostrzeganie jaki to ma wpływ na ich codzienne życie.. Rozwijali postawę badawczą i wyciąganie wniosków na podstawie dostępnych informacji. Na zakończenie przeprowadzono ewaluację projektu nr 2, poprzez zorganizowanie quizu dotyczącego pór roku i pogody.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

wychowawcy klas pierwszych