Odnawialne źródła energii - Quiz „OZE-ciaki 2017” w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie

18 grudnia 2017 r. w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych z Rzeszowa spotkali się aby sprawdzić swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii podczas Quizu „OZE-ciaki 2017”.
W Quizie udział wzięło 91 uczniów z 19 szkół podstawowych z terenu Rzeszowa. Uroczystego otwarcia dokonał  pan Lucjan Kuźniar przy udziale pani Zofii Kochan – Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem UMWP i Pana Janusza Ramskiego – prezesa Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. w Rzeszowie. Następnie uczniowie rozwiązywali testy. W drugiej części spotkania, pracownicy  Podkarpackiej Agencji Energetycznej  Sp. o.o. w Rzeszowie przeprowadzili wykład na temat odnawialnych źródeł energii. Została przedstawiona również prezentacja multimedialna na ten temat podczas której, aktywny udział brali uczniowie. Z naszej szkoły w Quizie wzięło udział  8 uczniów z klasy VI. Na lekcjach techniki przygotowywali się oni do tego konkursu, zapoznając się z tematyką odnawialnych źródeł energii oraz z licznymi korzyściami jakie niesie ona dla środowiska przyrody.
5 uczniów z naszej grupy zdobyło wyróżnienia otrzymując nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestniczy drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

nauczyciel techniki
                                    Dorota Markowicz