Mikołajkowy wyjazd do kina ,,Zorza” na film ,,Tarapaty”

W dniu 11 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IVA, IVB i V wraz  z wychowawcami uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do kina ,,Zorza” na film ,,Tarapaty”.
Trasę wycieczki do kina rozpoczęli od miejsca, gdzie znajduje się Zamek Lubomirskich. Przechodząc ulicą Pod Kasztanami uczniowie mogli obejrzeć pomnik pierwszego właściciela Rzeszowa Jana Pakosławica oraz ciekawe budynki z XIX wieku. Letni Pałacyk Lubomirskich był kolejnym obiektem zabytkowym Rzeszowa w drodze do kina. Na początku ulicy 3 Maja, kiedyś ulicy Pańskiej uczniowie obejrzeli eklektyczny budynek, obecną siedzibę banku.
    Przed seansem zwiedziliśmy kabinę projekcyjną kina Zorza, miejsce, gdzie projektor wyświetla film na ekran kina. Film fabularny ,,Tarapaty” przedstawia dwóch młodych bohaterów w powojennej Warszawie, którzy przez przypadek poszukują skarbu, badają historię stolicy oraz znajdują się przy tym w dużych tarapatach. Film ukazuje też prawdziwą przyjaźń jaka rodzi się między bohaterami, którzy zawsze mogą na siebie liczyć.
    W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze przed pomnikiem Armii Krajowej, który znajduje się obok fontanny multimedialnej.
    Po miło spedzonym dniu bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

wychowawca klasy IV B
                                Markowicz Dorota