Wyjazd do Filharmonii Podkarpackiej na widowisko "O Smoku i królu Leniuchu"

4 grudnia przedszkolaki z oddziału „0a” i „0b” oraz uczniowie klasy „1a” i „1b”, wybrali się do Filharmonii Podkarpackiej na widowisko „O Smoku i królu Leniuchu”.
Przedstawienie opowiada o królu Histeriuszu, który zapada na groźną chorobę zwaną lenistwem. Podwładni gromadzą wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć ukochanego władcę. Niespodziewanie w zamku pojawia się tajemniczy gość – Smok, który wśród publiczności wzbudza salwy śmiechu, a przed którym umykają wszyscy dworzanie. O Smoku i królu Leniuchu to barwne widowisko, wspaniała zabawa, ale i nauka szlachetnych zasad . Spektakl tworzony jest przy interakcji z Najmłodszymi Widzami, dzięki czemu historia zapada na długo w ich pamięci, a muzyka i barwna scenografia przenosi widza w świat baśni.

opracowanie: wychowawcy Punktu Przedszkolnego