„Zdrowo jem, więcej wiem!”

21 listopada bieżącego roku uczniowie klasy „IIIa” zakończyli udział w pierwszym etapie ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem!”.
Program ten ma na celu promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Patronat nad nim objęli fundacja BOŚ oraz pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Projekt ten składa się z trzech etapów (jesiennego, zimowego i wiosennego), trwa od października 2017 r. do czerwca 2018 r. W etapie jesiennym trzecioklasiści uczyli się m. in: jak zdrowo się odżywiać i dlaczego zdrowa dieta jest tak ważna, opracowywali przepisy zdrowych przekąsek, które zamieścili w „Klasowej Księdze Zdrowych Przekąsek” oraz projektowali plakaty „Dbam o zdrowie-jestem aktywny i zdrowo się odżywiam”. Działaniom tym towarzyszyły również zajęcia praktyczne (uczniowie sporządzali naturalne soki owocowe, przyrządzali także zdrowe drugie śniadanie oraz aktywnie ćwiczyli na zajęciach sportowych). Realizacja tego programu dostarczyła dzieciom nowej wiedzy, była także przyczyną uśmiechu i dobrej zabawy.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
wych kl. IIIa