24 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. A skąd wziął się pluszowy miś? Nazwa Teddy Bear wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta-Prezydenta USA.  Wiąże się z tym historia niedźwiadka, którego w 1902 roku postrzelił jeden z towarzyszy prezydenta. Gdy ten zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię na komiksowym rysunku i opublikował w waszyngtońskiej gazecie. Producenci zabawek podchwycili tę historyjkę i nazwali misia „Teddy Bear”. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta nazwał ją „Teddy's Bear” – miś Teddy'ego.
        W tym dniu w przedszkolu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: wspólne zabawy z Misiami, tańce, śpiewy, konkursy, praca plastyczna oraz degustacja misiowych przysmaków – ciasteczek z miodem. To był pełen radości, misiowy dzień. Tylko szkoda, że tak szybko się skończył.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<
opracowanie: