Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

01.12.2017r. uczniowie z klasy II i III a wybrali się wraz w wychowawczyniami na mikołajkową wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
Wizyta w tak niezwykłym miejscu miała na celu zwiedzanie fabryki oraz zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. W Muzeum założonym przez pana Janusza Bilińskiego – właściciela firmy, znajdują się eksponaty z całego świata. Wszystkie bombki są ręcznie malowane i zdobione. Na stanowiskach z choinkami mogliśmy zobaczyć bombki w stylu amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim czy norweskim. Szczególną uwagę wśród zwiedzających wzbudziły m. in. kolekcja kwiatowa wykonana na specjalne zamówienie do USA, kolekcja jaj Faberge dla Duńczyków, czy kolekcja upamiętniająca dwusetną rocznicę urodzin wielkiego pisarza H. Ch. Andersena. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się również pokaz wydmuchiwania bombek oraz proces ich ozdabiania. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły także warsztaty, w czasie których dzieci samodzielnie malowały i dekorowały bombki choinkowe. Na zakończenie pobytu w muzeum wszyscy zwiedzający mogli dokonać zakupu ozdób w firmowym sklepie, każdy z uczestników wycieczki otrzymał również pamiątkową bombkę ze swoim imieniem. Była to bardzo udana wycieczka, która dostarczyła wiele wspaniałych wrażeń nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, przywołała miłe wspomnienia z dzieciństwa i pozwoliła poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

wych. kl. III a M. Kmieć