Tym co odeszli...

9 listopada 2017 roku klasy pierwsze odbyły wycieczkę tematyczną, poświęconą Świętom Listopadowym - 1 listopada i 11 listopada.
Uczniowie byli na Starym Cmentarzu w Rzeszowie, gdzie mieli możliwość oglądania nagrobków i terenu cmentarnego, na którym dokonywano pochówku przez 117 lat. Szczególnym miejscem, przed którym się zatrzymali był  Pomnik Powstańców Styczniowych i Grób Ofiar II Wojny Światowej. W milczeniu oddali hołd poległym za Ojczyznę. Odwiedzili też miejsce przy ul. Szopena - Pomnik Armii Krajowej, gdzie zapalili symboliczne znicze pamięci o poległych. Szczególne wrażenie wywarł na dzieciach Pomnik 10-ciu rąk przy ulicy Partyzantów w Rzeszowie. Poznając historię tego miejsca sprzed kilkudziesięciu lat docenili, że żyją w innych czasach. Odwiedzili też kwaterę poległych żołnierzy polskich na cmentarzu Pobitno. To była dla nich ciekawa ale też bardzo smutna część naszej historii w czasach wojennych. Zdali sobie sprawę, że wielu ludzi zarówno żołnierzy jak i ludności cywilnej oddało życie za swoją Ojczyznę. I że ma nic ważniejszego niż wolność i niepodległość. Dodatkowym elementem wycieczki było oglądanie Dworca PKP w Rzeszowie, odprawy pociągów, przejście na perony i spacer ponad stuletnią  kładką nad torami, łączącą centrum Rzeszowa z osiedlem 1000- lecia.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Wychowawcy klas pierwszych