WARSZTATY ROBIENIA PIZZY

19.10.2017 r. uczniowie klasy III a brali udział w warsztatach kulinarnych.
Warsztaty te pomogły przeprowadzić mama Emilii i mama Natalii. Na początku trzecioklasiści zapoznali się z historią pizzy, poznali zasady wyrabiania ciasta oraz przypomnieli jakich składników warto użyć, aby ta pyszna potrawa powstała. Mama Emilii zrobiła świeże ciasto, którym dzieci podzielone na zespoły wykleiły przygotowane wcześniej blaszki. Następnie uczniowie posmarowali ciasto sosem pomidorowym, posypali ziołami i nałożyli składniki według własnego uznania. Tak przygotowane pizze trafiły do piekarnika. Po niedługim czasie oczekiwania, gotowe pizze znalazły się na stole. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do konsumpcji. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i dumni z siebie, że tak wspaniała potrawa wyszła spod ich rąk.

Wych. kl. III a
M. Kmieć