„PAMIĘTALIŚMY”

W dniach 16 – 23 października 2017r. TVP Rzeszów po raz kolejny zorganizowała akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”.
W jej ramach w rzeszowskich szkołach zbierano białe i czerwone znicze, które trafią na Ukrainę i zapłoną na tamtejszych polskich cmentarzach 1 listopada. Akcja spotkała się z dużym odezwem w Szkole Podstawowej nr 9. Nasi nauczyciele i uczniowie zebrali razem 86 zniczy. Najwięcej zniczy przyniosły klasy: IV a – 26, VI – 15, IIIa – 8, VII – 8, I a – 6, II i IV b – 5, IIIb – 7. Nauczyciele przynieśli 9. Akcję prowadził samorząd uczniowski. 23 października 2017r. delegacja szkoły zaniosła znicze do siedziby TVP Rzeszów.Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. Wyrazili swój patriotyzm oraz pamięć i szacunek dla zmarłych.

Organizatorzy: I. Olewicz i B. Dec - Rejman