Przygotowujemy zdrowe przekąski- szaszłyki owocowe i warzywne

W poniedziałek (16.10) uczniowie klasy Ia i I b w ramach lekcji  „Jak zapobiegać chorobom?” omawiali piramidę żywieniową, która przedstawia co trzeba jeść i w jakich ilościach, żeby być zdrowym. Dzieci  dowiedziały się, że naukowcy opracowali dla każdego pokarmu jego wartość kaloryczną i obliczyli, ile kalorii dziennie potrzebują ludzie w różnym wieku. Uczniowie  z pomocą nauczycieli odczytywali z przyniesionych opakowań produktów żywnościowych informacje o ich wartości kalorycznej. Dzieci wyciągnęły wniosek, że słodycze dają uczucie sytości, ale dla organizmu są mało przydatne w przeciwieństwie do kalorii pozyskiwanych przez organizm z takich produktów, jak owoce czy warzywa, które zawierają dużo witamin.
    Następnie uczniowie przystąpili do smacznej części lekcji, czyli przygotowania zdrowych przekąsek- szaszłyków owocowych i warzywnych. Własnoręczne przygotowanie posiłku z wybranych przez siebie warzyw i owoców sprawiło dzieciom mnóstwo radości , a także zachęciło do zdrowego odżywiania się na co dzień.

Wychowawca klasy Ia, Ib
Elżbieta Siorek