Pasowanie na ucznia klas pierwszych

12 października 2017 roku odbyło się Uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych - I A i I B. Na początku uroczystości, uczeń prowadzący przywitał Dyrekcję Szkoły, Pana Andrzeja Kruka, nauczycieli, rodziców i najmłodszych uczniów. Następnie oglądaliśmy część artystyczną, wykonaną przez uczniów klasy VI, przygotowaną przez wychowawcę klasy , panią Annę Skibę i panią Dorotę Markowicz. W części oficjalnej, Dyrektor Szkoły przyjął od klas pierwszych Akt  Przyrzeczenia solidnego wypełniania obowiązków przez pierwszoklasistów i dokonał Pasowania ich  na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Następnie mali artyści zaprezentowali się w dwóch utworach muzycznych pt. "Witaj nasza, dobra szkoło" i " Mała orkiestra". Na zakończenie uroczystości, nowo przyjęci do grona naszych uczniów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci, przygotowanym przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.

Akt Ślubowania
•    Ślubuję być dobrym Polakiem
•    Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
•    Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę