Wycieczka do Muzeum Dobranocek

10 października dzieci z Punktu Przedszkolnego odwiedziły Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Obejrzały tam wyjątkowa kolekcję pamiątek ze zbiorów Wojciecha Jamy z popularnych animacji dla dzieci. Do których należą: lalki z filmów kukiełkowych oraz charakterystyczne przedmioty, bezpośrednio dotyczące słynnych polskich dobranocek. Zgromadzono przede wszystkim zabawki, książki, plakaty, znaczki pocztowe oraz opakowania po produktach spożywczych i kosmetykach. Wśród bogatej kolekcji opowieści z peerelowskiego okresu znajdują się wystawy poświęcone m. in. Bolkowi i Lolkowi, Reksiowi, Misiowi Colargolowi, Misiowi Uszatkowi, Krecikowi, Pszczółce Mai, Rumcajsowi, Żwirkowi i Muchomorkowi. W sali projekcyjnej Muzeum wszystkie dzieci uczestniczyły w pokazie filmowym popularnych dobranocek i obejrzały np. Muminki. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych pt. „Bajkowe postacie”, podczas których wykonały maski pieska Reksia ozdabiając je kawałkami bibuły i papieru w kolorach jesieni. Wyjazd zakończyliśmy krótkim spacerem po rzeszowskim rynku. To był udany dzień, a po powrocie do przedszkola uczestnicy wycieczki chętnie dzielili się wrażeniami z niecierpliwością dopytując o kolejny wyjazd.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowała: