Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

27 września 2017 r. uczniowie kl. II i III a wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzieci podziwiały tam urokliwy pejzaż lasowiackiej i rzeszowskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Zwiedziły także dawne chaty chłopskie, budynki gospodarcze, kościół św. Marka i szkołę sprzed 100 lat, w której odbyła się lekcja kaligrafii. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prelekcja pani przewodnik na temat kar cielesnych stosowanych w szkole. Dzieci obejrzały również zabytki architektury drewnianej i sprzęty, jakimi posługiwali się dawniej ludzie. Duży entuzjazm wśród zwiedzających wzbudziła wystawa zabawek oraz spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w wiejskiej zagrodzie. Dodatkową atrakcją były wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek. Był to bardzo udany wyjazd. Piękna pogoda i doskonałe towarzystwo rówieśników sprawiły, że miło będziemy wspominać tą wycieczkę. Z niecierpliwością czekamy na następną.

>>GALERIA ZDJĘCIOWA<<

Opracowały: