Spotkanie ze Szkołą Muzyczną YAMAHA

Tematem ostatniego przed wakacjami spotkania ze Szkołą Yamaha był teatr. Zaproszony gość - aktor Paweł Gładyś, który występuje w serialach telewizyjnych, ale pracuje przede wszystkim w teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie opwiedział nam o rodzajach teatru (teatr dramatyczny, teatr lalek, pantomima, balet). Przedstawił nam także najważniejsze terminy związane z teatrem (foyer, scena, kurtyna, kulisy, kostiumy, charakteryzacja, sufler). Uczniowie mogli obejrzeć przykłady rekwizytów, ręcznie robioną na wymiar perukę oraz kostiumy). Po takiej prezentacji wszyscy nabrali ochoty, aby wybrać się na prawdziwe przedstawienie i zobaczyć to wszystko na własne oczy.

nauczyciel
Agnieszka Stec