Sukces po angielsku

Pamiętacie przedstawienie w języku angielskim pod tytułem „Jaś i Małgosia”, które klasa piąta zaprezentowała w październiku z okazji Europejskiego Dnia Języków? Uczniowie po raz kolejny zaprezentowali tą znaną wszystkim historię, tym razem obejrzała je dużo większa widownia. 09.06.2017r. odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych „Mały Broadway” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasz zespół, który nosi nazwę „Dziewiątka” wziął udział w tej imprezie po raz pierwszy i zajął III miejsce.
    Przegląd jest organizowany co roku przez Szkołę Podstawową nr 11 w Rzeszowie. Jego celem jest upowszechnienie znajomości języków obcych, rozwijanie zainteresowań teatralnych, realizowanie nowych możliwości edukacji w zakresie nauczania języków obcych, a przede wszystkim wykorzystanie sztuki teatralnej jako formy doskonalenia znajomości języków obcych. W bieżącym roku szkolnym w imprezie wzięło udział 11 zespołów z różnych szkół podstawowych z Rzeszowa, Sanoka i Rymanowa. Nasza grupa zgłosiła się do przeglądu po raz pierwszy, tym bardziej cieszy nas sukces i miejsce na podium. Młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała Anna Skiba