Wyjście do kina Helios i do McDonald’s

01.06 2017 r. w ramach Dnia Dziecka klasy I i IIa udały się na wycieczkę do kina Helios na bajkę pt. „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”. W nowym, animowanym filmie poznajemy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wyrusza z przyjaciółmi (Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą) w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. Bohaterowie przeżywają tam niezwykłe przygody, odkrywają tajemnicze stworzenia i poznają nowych przyjaciół. Smerfy muszą  się spieszyć, gdyż ich tropem podąża zły czarownik Gargamel ze swym pomocnikiem Klakierem.
Jest to bardzo ciekawa bajka, w której ukazano wielką siłę prawdziwej przyjaźni i miłości, dzięki którym można przezwyciężyć największe zło.
    W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s na lody. Pyszny, zimny deser wszystkim smakował. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

wych.kl IIa M. Kmieć
wych. kl. I J. Kwietniowska