Turniej Pierwszej Pomocy "Uczeń Ratowniczek"

W dniu 18 maja 2017 r. odbyła się IX edycja Turnieju Pierwszej Pomocy „Uczeń Ratowniczek” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Celem Turnieju jest uświadomienie uczniom konieczności poznawania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konfrontowanie wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z innymi rówieśnikami.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych - klasy starsze: IV‑VI oraz klasy młodsze: II ‑ III. W kategorii starszej nasi uczniowie zajęli IX miejsce, a drużyna reprezentująca klasy młodsze może pochwalić się bardzo wysokim II miejscem wśród szkół startujących w turnieju. Serdecznie gratulujemy uczniom dużej wiedzy na temt udzielania pierwszej pomocy.

Składy drużyn:

Julia Fąfara, Amelia Mendocha - kl IIIa ; Weronika Zabrzycka, Kamila Płonka - kl. IIIb

Klaudia Miąsik, Anna Kopala, Miłosz Szwed, Jakub Wiciński - kl. VI

Wiedzę z dziedziny ratownictwa uczniowie klas młodszych nabywali pod kierunkiem Pani Elżbiety Siorek oraz Pani Martyny Schmidt, natomiast uczniów klas starszych przygotowywali: Pani Dorota Markowicz oraz Pan Dawid Bartuś.

Opracował:
mgr Dawid Bartuś