Zajęcia z ciekłym azotem

30.05.2017 r. odbyły się  w szkole zajęcia z wykorzystaniem ciekłego azotu. W pokazie uczestniczyły dzieci z Punktu Przedszkolnego, uczniowie klasy 2b, 3a,3b, 4 i 5. Doświadczenia z ciekłym azotem umożliwiły dzieciom przekonanie się, jakimi cechami się on charakteryzuje i jak wpływa na inne substancje. Podczas pokazu uczestnicy mogli się przekonać czy możliwe jest wbijanie gwoździa bananem, czy istnieje lodowa róża, czy kreda może być śliska...a to wszystko z wykorzystaniem ciekłego azotu. Lekcje na wesoło z ciekłym azotem podobały się zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom warsztatów. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie, a przy okazji dowiedział się wielu ciekawych informacji o ciekłym azocie.

Opracowała:
Magda Kusz