Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

W TROSCE O UCZNIÓW
   

     W Szkole Podstawowej Nr 9 w Rzeszowie troszczymy się o naszych uczniów. Podręczniki i zeszyty, które nasze pociechy muszą codziennie nosić do szkoły są niewątpliwie ciężkie same w sobie i stanowią duże obciążenie dla kręgosłupów. Dzieci często zwiększają ciężar plecaka zabierając ze sobą rzeczy, które nie są im potrzebne na lekcjach w szkole, np. pamiętniki, albumy, zabawki, itp. Często także zapominają o wyciągnięciu rzeczy z poprzedniego dnia, przez co pod koniec tygodnia w ich plecakach możemy znaleźć przegląd z całego tygodnia.     
     Dlatego wychodząc naprzeciw, zapewniamy możliwość pozostawienia przyborów i książek w szafkach, na półkach, co w efekcie daje lżejszy tornister. Dodatkowo odpowiednio dopasowane przerwy 10 minutowe, pozwalają dzieciom na skorzystanie z toalet i zjedzenie pożywnego śniadania.    
     RODZICU, Twoje DZIECKO nie musi być przeciążone – sprawdź czy zabiera ono potrzebne rzeczy czy nie nosi za dużo książek i zbędnych przyborów. Uświadom pociechę, że w szkole ma swoją szafkę czy półkę, gdzie może je zostawić.

Pedagog SP 9
Joanna Kwietniowska