,,Dom moich marzeń”- konkurs plastyczny

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu Dnia Edukacji Architektonicznej. Organizowany on był wyłącznie dla klas IV szkół podstawowych z Rzeszowa, Krosna, Łańcuta i Przemyśla. Organizatorem konkursu była Podkarpacka Okręgowa Rada Izby Architektów. Konkurs ten poprzedziły lekcje o tematyce architektonicznej prowadzone w klasie IV przez architektów z Rzeszowa. Uczniowie następnie przystąpili do wykonywania swoich prac plastycznych, których tematem był ,,Dom moich marzeń”. Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs. Ogółem wpłynęło 420 prac z 21 szkół podstawowych.  Wśród grupy wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Stępień. ,,Dom marzeń” Pawła na pewno oprócz formy zwrócił uwagę jury odważnym rozwiązaniem kolorystycznym. Nagrodzone i wyróżnione prace można było oglądać w lutym w holu Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. Paweł otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę oraz kalendarz na którym były zdjęcia wszystkich nagrodzonych prac.  Gratulujemy Pawłowi i życzymy mu dalszych sukcesów plastycznych.

nauczyciel plastyki
                                    Dorota Markowicz