Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60   
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej

Przedstawienie teatralne „Mikołajek”
   

        Szkoła może przysporzyć niemało kłopotów! Wie o tym każdy uczeń. Wie o tym również główny bohater cyklu popularnych książek dla dzieci „Mikołajek” napisanego przez Rene Gościnnego. Na sceniczną adaptację „Przygód Mikołajka” zaprosili nas aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie odbyło się 03.02.2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Obejrzało je wiele dzieci z rzeszowskich szkół, między innymi klasa piąta i szósta naszej szkoły.
     Tytułowy Mikołajek to bardzo sympatyczny i pogodny chłopiec. Jest dobrym kolegą, a bez swoich przyjaciół nie wyobraża sobie życia. Chłopcy mają bardzo dużo energii, ale nie zawsze wiedzą, co z nią zrobić. Często psocą i wydarzenia nie układają się po ich myśli. Mimo to zawsze trzymają się razem. Spektakl skupia się na zawartych w utworze konfliktach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Przedstawienie składa się z kilku wybranych historyjek, akcja jest dynamiczna, a język nieskomplikowany, zbliżony do naturalnego wypowiadania się dzieci. Aktorzy nawiązują dialog z widownią i włączają widzów w spektakl, zapraszając ich do udziału w niektórych scenach. Przedstawienie zawiera wskazówki, jak pożytecznie spędzać czas wolny oraz zwraca uwagę na problemy wychowawcze dzieci w wieku dorastania.
    Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem i skupieniem obejrzeli spektakl. Bardzo podobały im się komiczne sytuacje, a smutne momenty przeżywali wraz z bohaterami. Efektem tego wyjścia będzie sprawozdanie, które dzieci napiszą w ramach zajęć z języka polskiego.


Opracowała: Anna Skiba