Wyjście do kina z okazji Mikołajek

09.12.2016r. klasa czwarta i klasa piąta wybrały się do kina Helios w Galerii Rzeszów. Wyjście odbyło się w ramach Mikołajek klasowych. Dzieci obejrzały film zatytułowany „Vaiana: Skarb oceanu”. Jest to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Bowiem trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego. Podczas podróży Vaiana poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami. „Vaiana: Skarb oceanu” to opowiadanie o sile przyjaźni oraz oddaniu i poświęceniu dla dobra ogółu. Film bardzo spodobał się uczniom, a dowcipne dialogi i ciekawe efekty sprawiły, że wszyscy obejrzeli go z zainteresowaniem i świetnie się bawili podczas senasu.

Opracowała: Anna Skiba