Śniadanie daje moc!

W dniu 8.11.2016r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny mający na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie dziecka. Główną ideą programu jest uświadomienie uczniom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
        W związku z przystąpieniem do programu, w klasie IIa założono klub Śniadanie Daje Moc i wraz z głównymi bohaterami programu: Tolą, Maksem i Wszystkojadem poznawaliśmy 12 zasad zdrowego żywienia. 8 listopada nastapił finał akcji i w tym dniu przygotowywaliśmy pyszne, zdrowe drugie śniadanie z zachowaniem poznanych wcześniej zasad. Drugoklasiści z niecierpliwością przystąpili do przygotowania zdrowego śniadania. Efekt był niesamowity! Kolorowe, zdrowe kanapki, owoce i warzywa pięknie pokrojone i poukładane na talerzach. Było też mleko, woda, soki owocowe - słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Uwieńczeniem dziecięcych zmagań była wspólna konsumcja. Był to dzień nie tylko zdrowy, lecz także radosny, pyszny i kolorowy. Wierzymy, że program „Śniadanie Daje Moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i w szkole.

wych. kl. IIa
M. Kmieć