WIZYTA W MUZEUM HISTORII MIASTA RZESZOWA

„Jak to z tym pieniądzem było…

27.09.2016r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami udali się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa na warsztaty edukacyjne pt. „Jak to z tym pieniądzem było...- czyli historia pieniądza dla maluchów". Spotkanie miało na celu promowanie wiedzy na temat historii i roli pieniądza oraz elementów ekonomii. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące dzięki urozmaiconym metodom przekazu m.in. prezentacji multimedialnej, pokazowi wybijania średniowiecznych monet, puzzlom, grom: domino i „Ekonomia w dawnym Rzeszowie” .
        Każdy z uczestników projektu otrzymał pamiątkowy pakiet zawierający zestaw do wspomnianej wcześniej gry oraz wybity pamiątkowy denar. Ponadto wszyscy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tematycznym konkursie plastycznym z cennymi nagrodami. Po opuszczeniu muzeum drugoklasiści udali się na spacer ulicami Rzeszowa i do parku. Dzieci podziwialy zmieniającą się przyrodę, zbierały kolorowe liście oraz dokarmiały gołębie. Była to również doskonała okazja do integracji zespołów klasowych.

Wych. kl. 2a M. Kmieć
Wych. kl. 2b J. Adamska-Szałajko