Spotkanie z policjantem

8 września 2016 r. uczniowie kl.0-3 Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem dzielnicowym osiedla Biała asp. sztab. Piotrem Matułą. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: pierwsza grupą - oddział zerówki, klasa pierwsza, klasa 2a; grupa druga- klasa 2b oraz klasy 3. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem na temat podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowej postawie na przejściu dla pieszych oraz jak należy się zachować podczas spotkania z bezpańskim psem. Dzieci miały możliwość zadawania pytań na nurtujące je problemy, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Przeprowadzone zajęcia przyczyniły się w znaczącym stopniu do podniesienia świadomości dzieci na zagadnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

wychowawca Punktu Przedszkolnego
Magda Kusz