DRUGI ROK Z RZĘDU JESTEŚMY NA PODIUM!

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły kolejny raz osiągnęli ogromny sukces sportowy jakim jest III miejsce w Ogólnej Klasyfikacji Rzeszowskich Szkół Podstawowych biorących udział w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2015/2016. Nasz dorobek punktowy za cały poprzedni rok szkolny wyniósł 879 pkt, a złożyły się na to przede wszystkim: wysokie miejsca w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych, jak również miejsca na podium w kilku drużynowych dyscyplinach sportowych.

PUNKTACJA ORAZ KLASYFIKACJA RZESZOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Warto podkreślić, że w ubiegłych latach SP nr 9 również zajmowała wysokie miejsca w tej klasyfikacji:
  • rok szkolny 2014/2015 - III miejsce
  • rok szkolny 2012/2013 - IV miejce
        Plasowanie się na tak wysokich miejscach wśród 26 Szkół Podstawowych biorących udział w rywalizacji nie byłoby możliwe gdyby nie aktywna postawa dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Systematyczna i ambitnie wykonywana praca na lekcjach wychowania fizycznego, udział w dodatkowych zajęciach SKS oraz wyjazdy na zawody dają ogromne efekty.
        Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy sportowej, a rodzicom pięknie dziękujemy za to, że umożliwiają swoim dzieciom zarówno uczęszczanie na dodatkowe zajęcia sportowe jak i wyjazdy na zawody czym kształtują pozytywną postawę wobec kultury fizycznej. Dziękujemy bardzo także za pomoc przy organizacji wyjazdów na różne imprezy sportowe w których braliśmy udział.

Sukcesy drużynowe:
  • I miejsce w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych w Rzeszowie
  • I miejsce w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych w zawodach rejonowych oraz udział w Półfinale Wojewódzkim
  • II miejsce w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych w Rzeszowie
  • II miejsce w konkursie sportowym klas młodsszych "Baw się z nami" - dzieci z klas 2 w rywalizacji z 3-klasistami

nauczyciele w-f
Dawid Bartuś