Wycieczka do Łańcuta klasy II

8 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka klas II do Łańcuta. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Łańcucie należącego do jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Tuż po przyjeździe przy bramie głównej zamku na uczniów czekała pani przewodnik, która w interesujący sposób opowiadała o jego historii. Dowiedzieliśmy się, że zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych, które mieliśmy okazję podziwiać. Wewnątrz pałacu znajdowały się liczne dzieła sztuki. Były to różnorodne kolekcje malarstwa i grafiki, mebli, instrumentów muzycznych, sreber, porcelany, szkła, tkanin oraz księgozbiór. Przechodząc malowniczymi alejkami parku dzieci podziwiały otaczającą roślinność. Uczniowie byli również w oranżerii, w ogrodzie zimowym, gdzie znajdowała się ciekawa ekspozycja roślin i zwierząt. Po spacerze dzieci miały możliwość zakupienia pamiątek z tego wyjątkowego miejsca.
   Drugim punktem wycieczki było spotkanie z weterynarzem. Pan doktor opowiedział uczniom jak wygląda jego praca oraz uświadomił uczniom konieczności leczenia zwierząt. Pan weterynarz pokazał dzieciom podstawowy sprzęt lekarski oraz pomieszczenia, gdzie wykonuje się zabiegi. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci podziękowały Panu weterynarzowi za spotkanie wręczając na pamiątkę plakat zawierający ich rysunki. Dzieci otrzymały również od Pana doktora drobne upominki.
   Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Pozwoliła jej uczestnikom na poznanie ciekawego miejsca jakim jest Łańcut oraz poznanie zawodu weterynarza.
wychowawca klasy II b
Martyna Schmidt