Finał Konkursu Biblijnego

„Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)"

3 czerwca 2016 r. w auli Domu Diecezjalnego „Tabor" odbył się finał Konkursu Biblijnego dla dzieci szkół podstawowych, kl. od IV do VI pt. „Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)". Jest on organizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Przyjęte hasło wynikało z roku miłosierdzia ustanowionego przez papieża Franciszka bullą „Misericordiae Vultus" („Oblicze miłosierdzia").
   W tym roku Konkurs odbył się po raz 7 – w Biblii jest to liczba oznaczająca pewną całość, ale też nieskończoność. Organizatorzy mają nadzieję, że stanowi ona dobry prognostyk na przyszłość, tym bardziej, że do finału zakwalifikowało się 77 dzieci, w tym uczennica naszej szkoły Anna Świerczek (kl. IV). Do zmagań konkursowych zgłosiło się 1551 uczniów i uczennic z 89 szkół. Tradycyjnie składał się on z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i diecezjalnego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 181 konkursowiczów reprezentujących 86 szkół, a do etapu diecezjalnego 77 spośród nich.
   Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki finalistom oraz nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył JE Ks. Bp. Edward Białogłowski, który zachęcił ich do dalszego pogłębiania przyjaźni z Pismem Świętym. Sponsorami nagród byli: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej, Ruch Światło-Życie („Oaza") w Diecezji Rzeszowskiej, reprezentowany przez ks. M. Kotwę, który ufundował dla 3 zwycięzców wyjazdy na wakacyjne rekolekcje, Civitas Christiana – Oddział w Rzeszowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, reprezentowany przez ks. dra Marka Winiarskiego oraz ks. prob. Stanisław Piątek. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie dziękuje dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na wszystkich etapach oraz ich opiekunom, a laureatom składa serdeczne gratulacje. Specjalne podziękowania należą się osobom odpowiedzialnym za organizację Konkursu w danej szkole oraz dyrekcjom placówek wychowawczych za zgodę na przeprowadzenie na ich terenie etapu rejonowego.
   Już dziś wszystkie dzieci, które po wakacjach będą uczęszczały do szkoły podstawowej, klasy od IV do VI, zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Biblijnego.
ks. Grzegorz Wolan