Wycieczka do Straży Pożarnej i na Pocztę

Dnia 10 maja uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę. Punktem pierwszym wyprawy była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Głównym celem wycieczki do Straży było zapoznanie dzieci z codzienną pracą strażaka. Pierwszoklasiści dowiedzieli się m. in., w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych oraz innych zdarzeń. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Duży entuzjazm wśród dzieci wzbudził próbny alarm przeciwpożarowy, a także możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Każdy chętny mógł również usiąść w strażackim samochodzie. Po wyjściu z jednostki z niejednych ust padły słowa: „ Jak będę dorosły, to zostanę strażakiem...”.
   Drugim punktem wycieczki był  Urząd Pocztowy. Uczniowie mogli zaobserwować, jak wygląda praca urzędnika pocztowego. Pani Ewa Dworak - kierownik poczty przybliżyła dzieciom m. in. czym jest: list, paczka, znaczek, telegram. Pani kierownik zapoznała również pierwszaków z drogą, jaką przemierza list od nadawcy do odbiorcy. Wszyscy z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści pracowników i zadawali interesujące pytania  Uczniowie 1a wysłali również list, który zapewne wkrótce dotrze do szkoły. Pierwszaki z niecierpliwością  czekają na listonosza.
   Słodkim zakończeniem wycieczki była wizyta w lodziarni „U Myszki” Dzień pełen wrażeń upłynął w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.
wych. klasy 1a
Monika Kmieć