Spotkanie z regionalną autorką książeczek dla dzieci,
panią Stanisławą Bełch

6 maja uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w spotkaniu z regionalną autorką książeczek dla dzieci, panią Stanisławą Bełch, zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Filię nr 6 w Rzeszowie. Pani Stanisława Bełch, autorka zbioru opowiadań pt.: „Wesołe historie", „Snip i Kocio" opowiedziała dzieciom o swojej twórczości i zainteresowaniach. Przybliżyła również pracę pisarza. Uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę reporterów zadając mnóstwo pytań pisarce dotyczących bohaterów opowiadań oraz ich dalszych losów. Odbył się także konkurs plastyczny, w ramach którego uczniowie mogli zaproponować swoje pomysły na temat miejsc akcji kolejnych książek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. O tym jak bardzo podobała się twórczość Pani Stanisławy świadczyła duża aktywność dzieci w trakcie zajęć. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki i ilustracje z autografem autorki. Za ciekawe spotkanie uczestnicy wręczyli autorce bukiet kwiatów. Z pewnością uczestnictwo w tego typu lekcji zachęciło młodych czytelników do sięgania po literaturę dziecięcą. Uczniowie z okazji Dnia Bibliotekarza podziękowali również paniom pracującym w bibliotece za możliwość udziału w cyklu zajęć czytelniczych.
   Po zajęciach w bibliotece korzystając z pięknej, słonecznej pogody, która jest doskonałą okazją do spacerów, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pobliskiej cukierni na lody. Następnie uczniowie spacerowali nad Wisłokiem, obserwując przyrodę porą wiosenną, uważnie przyglądając się jej oznakom. Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu czytając ulubione książki oraz bawiąc się wspólnie na placu zabaw.

wychowawca klasy II b
Martyna Schmidt