Widowisko baletowe dla dzieci
"Dr Oj-Boli"

W dniach 25 i 27 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 0 – III wraz z opiekunami udali się do Filharmonii Podkarpackiej na widowisko baletowe pt. „Dr Oj-Boli”. Spektakl powstał na kanwie opowiadania autorstwa Kornieja Czukowskiego pod tym samym tytułem. Na scenie tradycyjnie pojawili się tancerze ze Studia Baletowego Laili Arifulliny, a koncert odbył się z okazji jubileusz 25-lecia baletu klasycznego na Podkarpaciu. Historia opowiada o tym jak tytułowy bohater wraz z zaprzyjaźnionymi dziećmi – Tanieczką i Wanieczką niesie pomoc wszystkim potrzebującym zwierzętom, również tym, które mieszkają w dalekich krajach. Pomimo wielu niebezpieczeństw i przeciwności losu doktor dociera również do „Czarnego Lądu”, jednak i tu czyhają na niego niebezpieczeństwa, m.in. rozbójnik Barmalej, który porywa Doktora, Tanieczkę i Wanieczkę, jednak zwierzęta widząc w jak trudnej sytuacji znalazł się doktor i dzieci pędzą im na ratunek. Nie są im straszni nawet zbójcy, którzy za nimi podążają. Po wielu przygodach i perypetiach bohaterowie wracają szczęśliwie do domu, a doktor uwalnia wszystkie zwierzęta uwięzione przez złą siostrę doktora – Barbarę i okrutnego tresera – Kapitoniego.
   Widowisko bardzo się dzieciom podobało, piękna wzruszająca muzyka, stroje tancerzy, scenografia, gra świateł – wszystkie te elementy składały się na kształtowanie wrażeń estetycznych i muzycznych u najmłodszych widzów.
wych. klasy 1a
Monika Kmieć