Etap rejonowy konkursu biblijnego

22.04.2016 r. w Szkole Podstawowej w Tyczynie odbył się II, już rejonowy, etap Konkursu Biblijnego „Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)" - Ewangelia św. Łukasza. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły, SP w Tyczynie, SP w Chmielniku i SP w Zabratówce. W pierwszym etapie konkursu uczestniczyło 1551 uczniów i uczennic z 89 szkół z Diecezji Rzeszowskiej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 280 osób. Z naszej szkoły była to trójka uczniów z kl. IV - VI: Anna Świerczek, Małgorzata Porada, Miłosz Szwed.
  Podczas eliminacji rejonowych, które odbyły się w Tyczynie, największą liczbę punktów uzyskała Anna Świerczek. Pozostali uczestnicy także wykazali się dużą wiedzą. Na ostateczne wyniki i kwalifikacje należy jednak jeszcze poczekać ponieważ do ostatniego etapu - diecezjalnego przechodzi 70 najlepszych uczestników z całej diecezji.
  Gratulujemy uczestnikom wiedzy i cieszymy się ze znajomości Ewangelii wśród uczniów naszej szkoły.
ks. Grzegorz Wolan