22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia uczniowie klas pierwszych obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto na  świecie. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w wielu zajęciach mających na celu propagowanie postaw ekologicznych m.in. w prelekcji i prezentacji multimedialnej pt. „Dzień Ziemi”, malowaniu plakatów o tematyce ekologicznej, czy śpiewaniu piosenki o leśnych duszkach czyścioszkach. Pierwszoklasiści wysłuchali również opowiadania pt. ”Ekologiczny Czerwony Kapturek”, z którego dowiedzieli się, jak ważne jest segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii oraz dbanie o naszą planetę Ziemię. Zajęcia w tym dniu były również doskonałą okazją do integracji obu klas pierwszych.
wych. klasy 1a
Monika Kmieć